петак, 30. децембар 2011.

Srećni nastupajući praznici!


Poštovani liberali i liberalke, prijatelji, sugrađani-ke,
želimo Vam srećnu i uspješnu nastupajuću 2012. godinu, sve najbolje na ličnom i poslovnom planu, nadajući se korektnoj saradnji i u narednom periodu!

Veliki pozdrav svima, neka ovo bude godina sveopšteg progresa!

Liberalna omladina CG

:)

петак, 18. новембар 2011.

Seminar u Zaječaru


Od 10.11. do 16.11. u Zaječaru je održan seminar "Get socialization" u organizaciji Savjeta Evrope i NVO "Libero" iz Srbije.

Šestodnevni seminar je održan u Zaječaru a učešće su uzeli predstavnici političkih stranaka i NVO-a iz regiona.

Pored Srbije, Bosne i Hercegovine, Rumunije, Hrvatske, Slovenije, Bugarske i Makedonije učestvovali su i predstavnici iz Crne Gore, tačnije, Liberalne omladine Crne Gore.

Teme obrađivanje na seminaru ticale su se socijalizacije, socijalne inkluzije, manjinskih grupa i ljudi koji nijesu uključeni u društvene tokove niti imaju mogućnosti za to.
Učesnici su učili kako riještiti taj problem u mjestima odakle dolaze, đe će to i prezentovati u okviru radionica koje će mo organizovati i ovđe.

U okviru interkulturalne večeri prezentovali smo i svoju državu uz degustaciju našeg pića, hrane i muzike!

Upriličena je i posjeta gradonačelniku i lokalnoj upravi grada Zaječara i ostalim institucijama.
Gradonačelnik je obezbijedio i prostorije đe smo pratili utakmicu Crne Gore u baražu sa ostalim gostima sa Balkana, na čemu smo zahvalni.

Seminar je bio odlična prilika za nova prijteljstva, lijep provod i uspostavljane komunikacije među liberalima sa prostora Balkana.

Seminar se odvijao isključivo na engleskom jeziku.

U ime Crnogorskih mladih liberala seminaru su prisustvovali Ammar Borančić i Stefan Jovanović.


Liberalna omladina CG

субота, 5. новембар 2011.

Bajramska čestitka!

Povodom nastupajucih vjerskih praznika,

Liberalna omladina Crne Gore čestita Kurban Bajram svim sugrađanima i sugrađankama islamske vjeroispovjesti uz želju da i ove blagadane provedu u miru i sreći zajedno sa svojima najdražima i sa svim dobrim ljudima!


Liberalna Omladina CG

среда, 2. новембар 2011.

Odgovor na tekst Mladih DPS-a

Dragi gospodine Pavićeviću,

Ja ne znam da li se u sve „razumemo“, ali znam da je nas je baš to što ste se vi i vaše kolege u sve razumjeli i dovelo ovđe đe jesmo, na ivicu sloma državne ekonomije, državnog bića i društva u cjelini!

Vi, ili vase kolege iz jedne druge službe koju nazivaju još i tajnom, vjerovatno znate đe smo mi bili 21. Maja 2006-e.
Nego još nešto me kopka, vjerovatno znate svi dobro đe smo bili mi, i moj otac i đed i ja i sve moje kolege iz stranke i svi dobri ljudi u Crnoj Gori, đe smo mi bili 1991-e, pa đe smo bili 1993-e, pa ’96-e itd. Itd.
Znaju svi, pa i Vi, dobro đe smo bili, ali rekoh, kopka me nešto!

Đe ste Vi Pavićeviću i onaj koga branite bili tada, đe ste bili i koju ste „slobodu i nezavisnost“ ognjem i puškom branili?!

Bijaste li vi ono rekli – „Da živimo bolje“, bijaste li vi ono rekli „Crna Gora može bes masonske lože“, pokušavajući da diskreditujete nas Liberale.

No možda i griješim, jer vidimo da vi ustvari i živite bolje, da od ručnih satova onoga koga branite može da se hrani pola Crne Gore, da Crna Gora nažalost i zbilja može bez masonske lože, jer ste i to urnisali i obesmislili osnivanjem svojih paralelnih NVO-a, kao i sve u državi!

A đe ste to jurnuli, Pavićeviću za onim kojeg branite, pravo u Evropu I NATO, a đe su vam ovoga puta puške i prazne riječi da je sve to svjetska zavjera protiv srpskog naroda!?
Da će nas Evropska Unija izjesti … dok je na našem barjaku sijalo onih 12 zvjezdica slobode, na barjaku liberala!
Sve na stranu, ali je najtragičnije pamćenje Vaše generacije i Vas samog Pavićeviću!
Nijesam upoznat da je izvršena kolektivna lobotomija na nivou Crne Gore, pa se onda zaista pitam otkud Vama pravo da zborite da Vasa generacija prepoznaje 20-godišnje samoodržaoce kao “naše rosno cvijeće”!?
No, dobro ste i kazali, zna se više u ovoj zemlji šta se od koga može očekivati, tako da me ova Vaša reakcija, kao ni reakcija onoga kojeg branite, nimalo ne čudi!
A da čudo bude veće Vi velite da je ovo kampanja protiv vas, e kako nas nasmijaste!

Pavićeviću, kad Vi i onaj koga branite, shvatite da vam mi samo pokazujemo OGLEDALO, koje već 20 godina čvrsto držimo u rukama, pored crnogorskog i evropskog barjaka, pokušavali ste ga pendrecima izbiti, ali OGLEDALO STOJI!

Kada shvatite da je to ogledalo tu, i kada smognete snage i hrabrosti da se pogledate u njega ….

Onda će te se urušiti u svoje temelje, jer je slika užasna!

I provedriće više Gore Crne!!!

NEGO ŠTO!

Liberalna Omladina CG

уторак, 4. октобар 2011.

Zločin u Bukovici i sramne presude!

Juče, dana 3. oktobra, Crnogorsko pravosuđe oslobodilo je odgovornosti sva optužena lica za zločin u Bukovicu početkom 1990'ih.

Dakle, pravni sistem države Crne Gore šalje sljedeću poruku :"Istrijebite stanovništvo nekoga kraja koji vam nije simpatičan, pričekajte 20 godina, i to vam je to."

Tužna je i činjenica da su žrtve tog divljaštva upravo ti koji su došli iz izgnanstva na izbore, i ushiceno kliknuli "SIGURNO- za naše dželate!"

Dalje, optuženi su oslobođeni pod izgovorom da su samo izvršavali naređenja (?!).
Vodeći se tom logikom, da su kojim slučajem naše sudije sudile u Nirmbergu 1946., svi bi nacistički zločinci bili danas u spokojnim penzijama, jer su i oni sve radili po naređenju vrha!

Ajmo predpostaviti da je toliko bio disciplinovan državni sistem u tom vremenu i ajmo se voditi i tom logikom, onda su, naposljetku, pred zakonom i ljudima odgovorni oni koji su izdali naređenja, to kaže i Sud!

Pitanje je samo, zašto isti, opet sramno, ćuti, mjesto da pošalje optužnice na pravu adresu!?

Mislim da vi građani to znate!

Nadajući se da neće ostati na ovome, iskreno se sramimo pred našim komšijama, kolegama i prijateljima Muslimanima zbog ovakvog odnosa države za koju smo se svih ovih godina zajedno borili!

Liberalna Omladina CG

понедељак, 19. септембар 2011.

Predśedniku države Crne Gore Filipu Vujanoviću!


Poštovani predśedniče,
obraćamo Vam se ovim riječima jer smo "obavezani" Vašom trenutnom funkciom.

A sada ovđe sa kratkom porukom obraća Vam se omladina Crne Gore, obraćaju vam se momci i đevojke cijele Crne Gore i kažemo:

"Ko god da ste Vi, nećemo niti možemo dozvoliti da tako zborite i sramotite funkciju predśednika naše države i svih njenih građanja!"

"Ko god da ste Vi, nećemo dozvoliti da tako zborite i sramotite našu Himnu, pjesmu i stihove uz koje ste našim očevima lomili uzdignuta dva prsta dok smo ovu zemlju gradili kao neko bolje i srećnije mjesto!"

Ostavite se više ovog zamlaćivanja naroda i činite nešto konkretno za mlade!

Srdačno,

Mladi Liberali-ke!

петак, 16. септембар 2011.

Fridrih Nauman

Danas je predsjednik Liberalne partije Crne Gore Andrija Popović sa saradnicima primio Dr. Kristijana Tila, šefa Fondacije Fridrich Nauman za Zapadni Balkan i Dušana Dinića, regionalnog kordinatora.

Fondacija Fridrich Nauman je politička fondacija koja prati transformaciju društva u pravcu demokratije, uspostavaljanja pravne države i tržišne privrede i poseban akcenat stavlja na podršku liberalnim snagama. Instrumenti rada Fondacije Fridrich Nauman su organizacija seminara, radionica i konferencija, uz podršku pojedinačnih publikacija i istraživačkih projekata.

Predsjednik Liberalne partije Crne Gore je upoznao goste sa aktuelnom situacijom u kojoj se nalaze crnogorski liberali poslije gubitka parlamentarnog statusa 2009 godine i ciljem da se isti na narednim izborima povrati. Dr. Tilo je obećao logističku pomoć Liberalnoj Partiji naročito početkom naredne godine kada bi se u Crnoj Gori održala velika regionalna konferencija liberala koja bi označila početak kampanje crnogorskih liberala za naredne parlamentarne izbore.